Evde Kendin Yap

Bolca vaktimizin olduğu bu dönemde evde yapılacak süsler, eşyalar ve  farklı dekorasyonlarla hem kendinizi daha iyi hissedecek hemde yaratıcılığınızı arttıracaksınız. Kolayca yapabileceğiniz ve hesaplı süsleri sizler için derledik.

Evinize derinlik katmanın en güzel yolu duvarlarınıza ayna asmak olacaktır. Dikdörtgen yada kare şeklinde bir aynayı tasarım haline getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey bir resim çerçevesi kullanmak. Varaklı, düz yada renkli bir çerçeve ile düz bir aynayı farklı bir tasarıma dönüştürebilirsiniz. Başka bir yöntem ise farklı aynaları yan yana koyarak bir çalışma yapabilirsiniz. Birbirlerini hizalayarak duvarınızı aynayla kaplayabilirsiniz. Bunun için büyük parçaları orta bölümde kullanın ve tasarım genişledikçe küçük parçalara geçiş yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz aynaları cam boyası kullanarak renklendirebilir böylece evinizin daha renkli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aynalar dışında aydınlatmalarda evinize farklı bir görünüm sağlayacaktır. Bu aydınlatmaları sadece evinizde değil balkonunuzda da kullanabilirsiniz. Birçok markanın bu tür aydınlatmaları mevcut fakat siz istediğiniz şekilleri kullanarak kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. Yılbaşı ağaçlarını süslemek için kullanılan aydınlatmalar ve pinpon topları ile renkli aydınlatmalar yapabilirsiniz. Topların üstüne maket bıçağı ile küçük bir delik açın ve açtığınız deliklerin içerisine ampülleri yerleştirin. Bir başka yöntem ise reçel kavanozları kullanmak. Reçel kavanozlarının da içine aydınlatmaları koyarak ve bu kavanozları çiçeklerle süsleyerek balkonunuza asabilirsiniz.  

Balkonunuz yada odanızın duvarlarını süsleyecek bir diğer dekoratif ürün ise rüya kapanı. Genelde yatak odalarına asılan rüya kapanları bizleri kötü rüyalardan korumak adına kullanılıyor. Fakat Estetik ve bohem görüntüsüyle dekoratif bir obje olarakta sıkça karşımıza çıkıyor. Bunun ihtiyacınız olan malzemeler; 30 cm çapında metal yada ahşaptan bir çember, hasır kordon ve püskül yada kuş tüyleri kullanabilirsiniz.  Hasır ipi çemberin üstünden geçecek şekilde birkaç noktadan bağlayarak dolayın. Ardından çemberin aşağı tarafına püskül ya da kuş tüylerini bağlayın. Dilerseniz, çemberin ortasından geçen iplerin arasına lavanta, okaliptüs yaprağı da iliştirebilirsiniz.

Evdeki farklı malzemelerde evinizi süsleyebilir farklı bir dekorasyon yapabilirsiniz. Fazla ürünleri değerlendirerek evinizi değiştirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir