Deri Ürünler Nasıl Temizlenir?

Hepimizin dolabında çok sayıda deri ürünler bulunur. Deri ayakkabılar, deri çantalar, deri giysiler bunlardan sadece birkaçı. Hatta bazı günlük aksesuarlarımız deriden yapılır. Deri ürünlerin temizliği özel bir önem taşımaktadır. Dolayısıyla insanların en çok merak ettiği konuların başında “deri nasıl temizlenir?” sorusu geliyor. Doğal deri temizliğinde hassasiyet gereklidir. Bu blogda deri temizliği için kullanabileceğiniz yöntemlerden bahsettik. İşte en iyi sonuçları alacağınız deri temizleme yöntemleri;

1. Deri Çanta Temizliği

Uzun yıllar kullanmak istediğimiz deri çantaları aşınmayacak şekilde periyodik olarak temizleyerek koruyabiliriz. Bakımı yapılan bir deri çanta, sentetik çantalara göre çok daha dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanıma uygundur. Deri çantayı temizlemenin en garantili yolu vazelin kullanmaktır. Yumuşak bir bezle lekeli bölgeye vazelin sürmek, nazikçe silmek çantanızı lekeden kurtaracağı gibi daha parlak bir görünüm de sağlayacaktır. Bu işlemi 4-5 hafta aralıklarla tekrarlayarak daha sağlıklı bir yüzey elde edebilirsiniz.

Ancak çantanın üzerindeki tozu temizlemek isterseniz başka bir yöntem daha var. Yine yumuşak toz bezini ıslatıp sabunla nazikçe köpürterek leke veya toz olan bölgeye uygulayın ve yeni görünümlü bir çantaya kavuşun. 

2. Deri Kıyafetlerin Temizliği

Hemen hemen her mevsim giyilebilen deri giysiler, kadın erkek fark etmeksizin hepimizin dolabında. Uzun yıllar kullanabilmek için temizlemek ve bakımını yapmak önemlidir. Deri giysilerin temizliğinin deri çantalara benzediğini söyleyebiliriz. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Deri giysilerinizi çamaşır makinesinde yıkamak, yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. Bunun yerine vazelin ile deri bir ceketin üzerinden geçmek yeterli olacaktır. Bu sayede temizlenen deri daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

3. Deri Ayakkabı Temizliği

Deri ürünler arasında oldukça önemli bir yere sahip olan bir diğer ürün ise ayakkabıdır. Deri ayakkabıların ilk günkü gibi parlak ve şık bir dokuda kalmalarını sağlamanın yolu bir parça pamuk ve zeytin yağıdır. Ayakkabının pamuğa birkaç damla zeytin yağı dökülerek temizlenmesi, ayakkabının daha yeni bir görünüm kazanmasının yanı sıra derinin daha kaliteli kalmasını sağlayacaktır. Bu yöntemle deri ayakkabılarınızı yeni almış gibi kullanabilir ve en şık kıyafetlerinizle kombinleyebilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz Suat Saraç Deri Çanta ve Deri Cüzdan modellerimize göz atmak için tıklayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir