Bel Çantasının Geri Dönüşü

Uzun bir dönem boyunca moda dünyasından çok yer almayan bel çantasının geri dönüşü muhteşem oldu. Modanın kendi içinde bir döngüsü var ve her sezon geçmiş yıllara ait trendler yeniden yorumlanarak yükselişe geçiyor. Son birkaç sezondur doksanlı yıllara özgü tarzların günümüze uyarlanmasına alışsak da, bir aksesuar trendinin geri dönüşü diğerlerine oranla çok daha şaşırtıcı oldu. Yaklaşık otuz yıl gibi bir süre boyunca bir zamanların en büyük ‘moda günahı’ gibi görülen bel çantaları yeniden aramıza döndü, hem de tasarımcıların elinden çıkmış ve epey şık bir şekilde!

Kabul edelim, bel çantası havalı gözükmediği zamanlarda bile kullanışlı bir çanta modeliydi. Belden takılarak kolları serbest bırakması, omuzlara yük bindirmemesi, ne zaman istersek elimizin altında olması ve ideal boyutuyla çok pratikti. 

Tasarımcıların elinden çıkan yeni nesil bel çantaları, eski imajlarından kurtulup bir gece kıyafetini tamamlayacak, bir trençkotun üzerinde bile harika duracak kadar şıklaştı.

Bu da modanın ileri görüşlü isimleri Rihanna, Blake Lively ve Sarah Jessica Parker gibi ünlülerin de bel çantasını benimsemesine ve ardından birbirinden havalı modellerin sokak modasında da kendilerine yer bulmasına yol açtı.

Sokak modasında sıklıkla gördüğümüz bel çantaları artık hepimizin dolabında yer alıyor. Farklı modelleri ve renk seçenekleri ile bu sezonun en gözde çanta modelleri arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir