BAVUL ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Sık seyahat edenlerin iyi bilir ki, seyahatleriniz sırasında bavullarınıza ne kadar dikkat ederseniz edin birkaç seyahatten sonra bavullarınızda yırtılma ya da tekerleklerinde kırılmalar olabilir. Yolculuk sırasında bu tür sorunlarla uğraşmak elbette çok tatsızdır. Bu tür problemleri yaşamamak için yapılması gereken en önemli şey bavul satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktadır. Hem kullanışlı hem de kaliteli bavul seçiminize  bu yazımızla yardımcı olacağız. En kullanışlı bavul nasıl olmalı? Hangi bavul daha uzun ömürlüdür? Yolculukta ve sonrasında rahat etmek için yeni bavul alırken nelere dikkat etmek gerekir? Tüm bu  soruların cevabını 3  maddelik yeni bavul alma rehberimizde bulacaksınız.

  1. Büyük ve Orta Kabin Boy Valiz Ağırlığının Önemi

Yolculuğunuz için tercih edeceğiniz bavullarda en önemli şart hafif olmasıdır. Tercih ettiğiniz bavul ne kadar tekerlekli de olsa bazı durumlarda elinizde taşımanız gerekebilir. Bunu yanı sıra havayollarının ağırlık sınırları da önemli bir etkendir. Örneğin, (biletiniz de aksi belirtilmediyse) orta ve büyük boy valiz kg ağırlığı yurt içi seyahatleri için 15 kg, yurtdışı seyahatleri için de 20 kg’a kadar ücretsizdir. Kabin boy valiz fiyatları ise maksimum 8 kg ile sınırlandırılmıştır. Valiz ağırlıkları eğer bu kiloların üzerine çıkarsa bazı durumlarda ek ücret ödemeniz gerekebilir. Bu nedenlerden dolayı her zaman hafif bavulları tercih etmenizde fayda vardır.

  1. Dış Kabuk ve Su Geçirmez Valiz Seçenekleri

Rengarenk dış kabuğu, desenli ve parlak bavullar mağazalarda yada alışveriş sitelerinde gözümüze çok hoş görünür. Fakat bavulun yapıldığı malzemesi kırılgan ve ince ise birkaç seyahatten sonra kırılarak maalesef sizi yarı yolda bırakabilir. Bu nedenle dış kabuğu kalın olan aynı zamanda ağırlık konusunda sıkıntı çekmediğiniz ve  bildiğiniz markalardan alışveriş yapmalısınız. Mçs markası bu konuda en güvenilir markalar arasındadır. Mçs bavullarını incelemek için sitemizdeki  “Valiz ve Bavul” kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

  1. Dikiş Kalitesi 

Valiz alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer püf nokta ise bavul dikişlerinin kalitesidir. Eğer ek yerlerinin kenarı kaplanmış ve kilit dikişi kullanılmış ise bu bavulun kaliteli olduğunu gösterir. Sap kısmının da aynı şekilde sağlam dikişlerler yapılıp yapılmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Bunun için Mçs marka lüx kumaştan yapılmış bavulları web sitemizden inceleyebilirsiniz.  StoktakilerToplam 13 ürün                              Fiyata Göre Sırala                               Artan Fiyat                               Azalan Fiyat                                                         Alfabetik Sırala                               A’dan Z’ye                                Z’den A’ya                           %26

Mçs Lüx Kumaş Valiz Büyük Boy 456283/YEŞİL
Mçs Lüx Kumaş Valiz Büyük Boy 456283/YEŞİL

Mçs Lüx Kumaş Valiz Büyük Boy 456283/YEŞİL399,00 TL538,65 TLİncele%39Yeni

Mçs Lüx Kumaş Valiz Orta Boy 456281
Mçs Lüx Kumaş Valiz Orta Boy 456281

Mçs Lüx Kumaş Valiz Orta Boy 456281289,00 TL471,15 TLİncele%42Yeni

Mçs Orta Boy Valiz 456223
Mçs Orta Boy Valiz 456223

Mçs Orta Boy Valiz 456223194,00 TL337,37 TLİncele%43Yeni

Mçs Lüx Kumaş Valiz Kabin Boy 456282
Mçs Lüx Kumaş Valiz Kabin Boy 456282

Mçs Lüx Kumaş Valiz Kabin Boy 456282230,46 TL403,65 TLİncele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir