Bahar ve Yaz Makyaj Trendleri

2020 bahar ve yaz makyaj trendleri arasında şeftali ve pembe tonlarına pastel tonlar da eşlik ediyor. Doğal görünümlü sade bir makyaj bu yaza da damgasını vuracak. Açık tonlardaki ışıltılı farları göz pınarlarına uygulayarak gözlerinizin hem daha açık ve büyük hem de sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında şeftali tonlarındaki alıkları kullanarak  makyajınızın hafif görünmesini sağlayabilirsiniz.

65

Bahar ve yaz döneminde mat bitişli fondötenleri tercih etmelisiniz. Işıltılı göz makyajı ile mat bitişli fondötenler uyum sağlayarak cildinizin kusursuz gözükmesini sağlayacaktır. Özellikle karma ve yağlı bir cildiniz varsa mat fondötenler sizi yaz aylarında kurtaracaktır. Kuru bir cilde sahipseniz makyaj öncesinde cildinizi nemlendirerek fondöteni uygulamalısınız.

2020 sezonunun vazgeçilmezi olan pastel tonlardaki rujlar en gözde makyaj trendleri arasında yer alıyor. Dudak renginizi uygun, doğal görünümlü tonları tercih etmelisiniz. Pastel renkli rujları tercih ettiğinizde, göz makyajınızı biraz belirgin şekilde yaparak daha solgun görünmenizi engelleyebilirsiniz.

Göz makyajınızı belirginleştirmek için yoğun farlar yerine belirgin maskaralar kullanmalısınız.  Özellikle bu yaz sezonunda yoğun kirpikli makyajları sık sık görüyoruz. İster ışıltılı göz makyajı ister pastel tonlarda yapılmış makyajlarla maskaraları kullanmalısınız.

Doğal görünümlü makyaj için aydınlatıcılar son yılların en gözde makyaj ürünlerinden. Özellikle elmacık kemiklerine uygulanarak yüzün daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Aydınlatıcıyı kaş altına uygulayarak kaşların daha kalkık ve dolgun görünmesini de sağlayabilirsiniz. Burun üstüne uygulayarak da daha ince bir burun görünümü sağlayabilirsiniz.

Yaz mevsiminin gelmesiyle oje trendleri de değişiyor. Simli ve açık renkli ojeler bu yazın en çok tercih edilen ojeleri arasında yerini alıyor. Diğer ojelere göre daha kalıcı olmaları sebebiyle tatillerde kullanımı hem çok rahatlık sağlayacak hem de ışıltılı görünümüyle tam anlamıyla yaz mevsimine ayak uyduruyor. 

2020 ilkbahar ve yaz trendlerine göz attığımızda dumanlı göz makyajları da görüyoruz. Giri ve kahve tonlarındaki dumanlı gözlerde pastel tonlardaki rujlarla uyum sağlıyor.

Doğal tonlardaki makyajları tercih ederek bu yaza ayak uydurabilirsiniz. Yüz yapınıza ve ten renginize uygun renkleri seçerek makyajınızı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir